Aktualności

Rozstrzygnięcie konkursu międzyprzedszkolnego „Piosenka patriotyczna” – III miejsce
Serdeczne podziękowania

Kochani Rodzice!

Serdecznie dziękujemy Wam za zaangażowanie w przygotowaniu i poprowadzeniu  cudownej uroczystości , jaką był „Bal jesienny”. Zarówno dzieci , jak i nauczyciele wspaniale bawili się przy muzyce oraz konkursach. Jeszcze raz dziękujemy za radosne przedpołudnie oraz pyszności, które zagościły na przedszkolnym stole.

Dyrektor przedszkola oraz Grono Pedagogiczne

Przedszkola ”Promyczek”

Konkurs plastyczny „Kolorowe Emocje”

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „Kolorowe emocje” został rozstrzygnięty!  Otrzymaliśmy od Was blisko 50 prac konkursowych.

Po długich naradach jury konkursowe wybrało po trzy zwycięskie prace w każdej kategorii wiekowej.

Oto lista zwycięzców  wraz z nagrodzonymi pracami:

W kategorii 6 latki:

I miejsce  – Marcel Kowalik Przedszkole Prywatne „Promyczek”

II miejsce – Ala Piepiórka Niepubliczne Przedszkole Integracyjne „Wesoła Nutka”

III miejsce – Laura Sancho Niepubliczne Przedszkole Integracyjne „Wesoła Nutka”

 

W kategorii 5 latki:

I miejsce – Oliwia Latos Niepubliczne Przedszkole Integracyjne „Wesoła Nutka”

II miejsce  – Stanisław Karcz Niepubliczne Przedszkole Integracyjne „Wesoła Nutka”

III miejsce Fabian Żuchowiecki – Przedszkole Publiczne im. Janusza Korczaka

 

W kategorii 4 latki:

I miejsce – Dmitro Rasshchektaiev Szkoła Podstawowa nr 4 W Pruszczu Gdańskim Oddziały Przedszkolne

II miejsce – Alicja Pyszka Przedszkole Prywatne „Promyczek”

III miejsce – Basia Romaszkiewicz Niepubliczne Przedszkole Integracyjne „Wesoła Nutka”

Festyn Klimatyczny

Festyn Klimatyczny w Pruszczu Gdańskim.

11 września 2021 r. w godzinach od 10 do 15 na terenie Parku Miejskiego w Pruszczu Gdańskim pod Patronatem Burmistrza Pruszcza Gdańskiego, odbędzie się wydarzenie edukacyjne, które wpisane jest w kalendarz miejskich imprez od 2018 roku.

W miejscu organizacji imprezy utworzone zostaną 4 strefy związane z 4 żywiołami, tj.: ziemią, powietrzem, ogniem i wodą. Atrakcje w każdej ze stref będą nawiązywały do jednego z żywiołów. Dodatkowo atrakcje towarzyszące będą odbywały się na scenie oraz w jej pobliżu. W każdej strefie uczestnicy będą zdobywali znaczki za wykonane zadania, które po uzyskaniu odpowiedniej ilości punktów, będą predysponowały do otrzymania upominku.

Ponadto utworzona zostanie jeszcze jedna strefa – strefa wiedzy, w której zaproszeni goście z ekspercką wiedzą, tj. doradcy energetyczni z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku, pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, przedstawiciele Krajowej Agencji Poszanowania Energii a także pracownicy Urzędu Miasta Pruszcza Gdańskiego, będą udzielali merytorycznych informacji w zakresie możliwości uzyskania dofinansowań do likwidacji pieców węglowych a także obowiązujących przepisów dotyczących tzw. uchwały antysmogowej. Zaproszeni przedstawiciele Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej poprowadzą warsztaty edukacyjne propagujące wiedzę dotyczącą bezpiecznego korzystania ze środków komunikacji zbiorowej oraz poruszą tematykę elektromobilności.

Poprzez gry i zabawy docierać będziemy również z wiedzą do najmłodszych. Nasi milusińscy zdobywać będą wiedzę poprzez zabawę w każdej ze stref, w której zorganizowane gry i zabawy związane będą ściśle z tematem strefy np. będzie to budowanie ogrodów deszczowych, tworzenie lasów w szkle, rozpoznawanie odgłosów zwierząt i inne ciekawe zadania.

W Festynie Klimatycznym udział wezmą i jednocześnie współorganizować będą wydarzenie: Pruszczańskie Przedsiębiorstwo Ciepłownicze PEC Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji WiK Sp. z o.o., gminna spółka „PURUM”, której zadaniem jest odbiór odpadów komunalnych oraz Centrum Kultury i Sportu. Ponadto zaproszeni Partnerzy: Stowarzyszenie dla Pustułek i Jerzyków,  Centrum nauki Experyment, Krakowskie Biuro Promocji Kultury, Krajowa Agencja Poszanowania Energii,  zadbają o to by każdy z uczestników znalazł coś dla siebie. Patronat medialny wydarzenia objęła Północna.tv, dzięki której impreza zostanie uwieczniona dla przyszłych pokoleń.

Festyn Klimatyczny poruszał będzie bardzo ważne tematy obecnych czasów, związane z problemem postępujących zmian klimatu.  Przede wszystkim zastanawiać się będziemy jakie podejmować kroki by temu zapobiegać. Ponadto będziemy starali się opracować szereg działań jakie podejmiemy w celu zmniejszenia oraz łagodzenia zmian klimatu, tak aby zmiany te nie pogłębiały się znacząco. Ostatnim krokiem będzie stworzenie strategii zmiany społecznych i ekologicznych sposobów zachowań w celu przystosowania się do pozytywnych i negatywnych skutków zmian klimatu. Antropogeniczne zmiany klimatu, obok naturalnych procesów, mają największy wpływ na naszą przyszłość. Nie uda nam się całkowicie zapobiec zmianom klimatu, ale możemy mieć wpływ na to by im zapobiec a na pewno by je spowolnić i przystosować się do ich skutków.

Poprzez konstruktywne rozmowy z mieszkańcami, wsparcie merytoryczne urzędników i zaproszonych gości, debaty z młodzieżą, gry i zabawy z dziećmi, kształtować będziemy miejską politykę klimatyczną.

W tym roku serdecznie zapraszamy wszystkich do Dżungli, której serce 11 września 2021 r. będzie biło w centrum Pruszcza Gdańskiego, na terenie Parku Miejskiego przy ul. Mickiewicza.

Impreza dofinansowana będzie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Przy okazji podczas całego wydarzenia działał będzie plenerowy punkt szczepień przeciw COVID – 19.  Bedzie można również wziąć udział w warsztatach pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomu i defibrylatora oraz w spisie powszechnym w mobilnym punkcie spisowym.

Plakat (2)